0948 117 111 fluency@fluency.sk
👈 späť na BLOGY 👆 späť na ÚVOD ✓ objednať kurz: 0948 117 111

Ako sa rýchlo učiť anglické slovíčka

približný čas prečítania článku: 3 minúty 10 sekúnd
článok je vhodný pre: samouk, nový klient, potencionálny klient, nadšenec pre cudzie jazyky
Existuje niekoľko spôsobov a stratégií, ktoré ti pomôžu pri zrýchlení výuky nielen anglickej slovnej zásoby.
Väčšina študentov sa učí klasickým memorovaním slovnej zásoby, poďme sa ale spolu pozrieť v tomto blogu na alternatívne a modernejšie spôsoby a stratégie, ktoré si zefektívnia a zrýchlia tvoju výuku.

Univerzálne portfólio jednoduchých slovíčiek

Univerzálne portfólio jednoduchých slovíčiek predstavuje náš vlastný filter anglickej slovnej zásoby a to od začiatočníckej úrovne A1 cez úroveň A2 až po mierne pokročilé až stredne pokročilé úrovne B1 a B2.
Obrovská výhoda tohto filtra slovnej zásoby je, že dané slovíčka sa využívajú univerzálne, to znamená, že učiť sa ich môžeš bez ohľadu nato, v akej oblasti komunikácie sa chystáť pohybovať.
Táto slovná zásoba v objeme cca 3000 až 4000 slovíčiek je pre teba vhodná pričom môžeš ich použiť v takmer každej oblasti života či práce. Náš filter na slovíčka je výsledok mnoho-ročnej práce s tzv. frekvenciou využívania slovíčiek a to na základe našich skúseností vo výskume ale aj v priebehu tisíciek odučených hodín a školení v agentúre FLUENCY.
Ak si chceš prečítať viac o tom, akými spôsobmi zrýchľujeme výuku pre našich klientov, môžeš kliknúť na odkaz nižšie.
Vo FLUENCY vždy robíme maximum pre zjednodušenie tvojho progresu vo výuke slovnej zásoby bez ohľadu nato, či si začiatočník alebo pokročilý študent.

TOP anglické slovíčka

Pri výuke počas kurzov FLUENCY taktiež využívame s klientami našu firemnú apku ANGLINO.EU, ktoré obsahuje vypracované unikátne zoznamy anglických slovíčiek a to podľa frekvencie ich využitia v praxi.
Vďaka tomu ti šetríme čas a námahu pri výuke na rozdiel od bežného (spontánneho) prístupu, kde sa v podstate učíš všetky možné slovíčka "do radu", čo ťa ale paradoxne môže zbytočne zahltiť obrovským množstvom málo využiteľných slov a tým pádom samozrejme spomaliť tvoj jazykový progres.
Zároveň vieme z praxe, že práve toto "zahltenie sa slovíčkami" je pravdepodobne najčastejší dôvod, pre ktorý množstvo študentov rezignuje na ďalšiu výuku anglického ale aj nemeckého jazyka.
Jazyková výuka od FLUENCY obsahuje jednoznačný a merateľný filter na slovíčka, ktorý zabezpečí aby si nerušene a plynulo pokračoval na vyššie jazykové úrovne.

Učenie sa nahlas a tvorba viet

Veľmi dôležitým faktorom pri výuke slovíčiek je vyslovovať si ich nahlas. Nestačí len akési "zamyslenie sa" a všimnutie si daného slovíčka mlčky, vzhľadom nato, že pamäťové uchopenie slovíčka vzniká až pri jeho expresii navonok, čiže vyslovení a to ideálne samostatne ale aj v celej vete.
S tým súvisí aj príkladová tvorba celých viet a utilizácia daného slovíčka v konkrétnom vetnom použití. Je vhodné vytvárať príkladové vety, prípadne aj rozvité súvetia, v ktorých sa objaví predmetná slovná zásoba.
Týmto spôsobom aplikuješ slovnú zásobu priamo do praxe a síce konkrétneho bloku informácii v danej vete, čo ti ešte výrazne pomôže k lepšiemu zapamätaniu si prekladu daného anglického slovíčka.

Kustomizácia pokročilých slovíčiek

V istom leveli a to najmä pracovnom, či osobnostnom sa začína slovná zásoba výrazne diferencovať. Je preto vhodné urobiť si vopred analýzu, v akej komunikačnej oblasti sa budeš pohybovať a na základe toho sa zamerať na výuku konkrétnych slovíčiek
Inú slovnú zásobu totiž používa lekár, právnik, ekonóm či pracovník sociálnych služieb. Rovnako platí, že inú slovnú zásobu budeš používať, ak sa rozhodneš cestovať v rámci voľného času, prípadne chceš chodiť na zahraničné pracovné cesty alebo ťa láka dlhodobý život v cudzích krajinách.
Pokiaľ by si sa totiž chcel učiť pokročilú slovnú zásobu v širokom kónuse využitia (interdisciplinárne) t.j. vo viacerých odborných oblastiach, tým pádom rastie aj tvoj vklad úsilia, času a konečnom dôsledku aj peňazí. Bolo by skvelé vedieť "čo najviac" slovnej zásoby, ale tu naozaj odporúčame robiť kompromis.
Stragéria vlastnej kustomizácie (t.j. výberu slovíčiek na mieru použitiu) na výuku pokročilej slovnej zásoby z konkrétnej oblasti ti výrazne uľahčí tvoj progres a aj spríjemní výukový proces.
Ak si chceš prečítať viac o tom, od akého jazykového levelu by si sa mal zamerať na kustomizáciu, odporúčame ti kliknúť na priložený článok nižšie.

Správna výslovnosť

Kým pri bežnej výuke slovíčiek sa študenti úporne snažia dosiahnúť 100 % správnej výslovnosti, vo FLUENCY nájdeš vhodný kompromis vo forme slovenského transkriptu fonetickej znelosti anglických slovíčiek.
Inými slovami, po slovensky si prečítate výslovnosť anglických slovíčiek a ľahko sa ju naučíte. Áno, takáto výslovnosť je na úrovni 90 % správnosti, avšak to v bežnej praxi hrá zanedbateľnú rolu a zároveň, opäť platí, že takto sa celá výuka zrýchli a neodradí vás to zbytočne od učenia sa ďalších slovíčiek.
Tým pádom sa nemusíš zaťažovať stúdiom špeciálnych anglických fonetických znakov, ktoré by ťa zbytočne mohli spomaľovať pri výuke správnej výslovnosti.

Odporúčame ti tiež článok:

🗞️ Výuková aplikácia ANGLINO.EU
5 benetifov, ktoré ti vie poskytnúť naša firemná aplikácia
ANGLINO.EU je zamerané na výuku anglickej slovnej zásoby. Poďme si predstaviť jeho hlavné výhody, ktoré (pravdepodobne) nenájdeš v iných apkách na výuku slovíčiek.