0948 117 111 fluency@fluency.sk
👈 späť na BLOGY 👆 späť na ÚVOD ✓ objednať kurz: 0948 117 111

Ako zrýchliť výuku cudzích jazykov?

približný čas prečítania článku: 2 minúty 40 sekúnd
článok je vhodný pre: nový klient, potencionálny klient, dlhodobý klient, nadšenec pre cudzie jazyky
Prinášame ti návod, ako zrýchliť celý proces výuky anglického či nemeckého jazyka.
Prečítaj si tento článok pozorne keďže v ňom nájdeš hneď niekoľko oblastí, ktoré ti pomôžu dosiahnúť žiadaný výsledok skôr, ako je to bežné pri štandardnej výuke.

Stratifikácia jazyka alebo exaktný plán výuky

Stratifikácia, alebo rozvrstvenie jazykovej výuky je kľúčové pre zrýchlenie, vzhľadom nato, že znalosť jazykov vyžaduje ovládanie viacerých súčastí ako je napr.: gramatika, slovná zásoba, výslovnosť a ultimátna schopnosť konverzovať.
Správne nastavené kritériá výuky podľa vyššie uvedených súčastí ti pomôžu efektívne a exaktne nadizajnosť plán výuky.
Exaktný plán výuky je presne to niečo "čarovné" v pozadí, ktoré ti pomôže zrýchliť celý proces a dosiahnúť výsledky skôr. Poďme sa podrobne pozrieť nato, ako by ideálne mala vyzerať výuka v jednotlivých súčastiach.

Filter na gramatiku

Anglická ale aj nemecká gramatika obsahujú ako celok impozantné množstvo súčastí a kapitol, ktoré ak by sa chcel začiatočník naučiť, vyžiadalo by si to obrovskú porciu času a úsilia. Práve tento faktor ale väčšinu študentov odradí a doslova znechutí od ďalšieho pokračovania v štúdiu.
Máme pre teba ale dobrú správu: nato aby si dokázal komunikovať v cudzom jazyku, ti postačí vedieť minimálne cca 30% z celej gramatiky. Otázka ale je, ktoré sú práve tie podstatné gramatické kapitoly.
Čo sa týka angličtiny úplný základ tvorí 6 gramatických časov a 6 až 8 gramatických módov. Ak sa dokážeš naučiť práve túto časť gramatiky, si na dobrej ceste začať komunikovať v anglickom jazyku.
V rámci nemeckého jazyka sú nevyhnutnou gramatikou najmä 4 základné časy a 6 až 8 základných módov. Po ich absolvovaní a osvojení, si otvoríš dvere k tvorbe prvých viet.

Filter na slovnú zásobu

Azda ešte dôležitejšou súčasťou jazyka ako je gramatika, je slovná zásoba. Paradoxne sú to práve slovíčka, ktoré odradia od ďalšej výuky najviac študentov. Iste to poznáš aj ty, kameň úrazu prichádza najmä v okamihu, keď je ten slovnej zásoby - jednoducho povedané - príliš veľké množstvo.
Aj tu ale existuje riešenie a ním je: filtrácia slovnej zásoby na základe frekvencie využívania jednotlivých slovíčiek.
Väčšinu slovíčiek zo slovníka totiž prakticky nevyužiješ pri bežných konverzáciách a naopak, existujú slovíčka, ktoré používaš aj v slovenskom jazyku na dennej resp. týždennej báze. A práve na základe týchto slovíčiek, vznikol aj náš firemný projekt ANGLINO.EU, kde nájdeš len tie najpoužívanejšie slovíčka.
Zo skúseností pri výuke našich zákazníkov vieme, že práve tento filter slovnej zásoby dokáže celú výuku urýchliť o 200 až 300%!.

Prepis správnej výslovnosti

Kým pri bežnej výuke slovíčiek sa študenti úporne snažia dosiahnúť 100 % správnej výslovnosti, tak ako alternatíva výuky, je to opäť náš výukový projekt ANGLINO.EU, kde nájdeš vhodný kompromis vo forme slovenského transkriptu fonetickej znelosti anglických slovíčiek.
Inými slovami, po slovensky si prečítaš výslovnosť anglických slovíčiek a tým pádom sa ju oveľa ľahšie a rýchlejšie naučíš. Áno, takáto výslovnosť je na úrovni 90 % správnosti, avšak to v bežnej praxi hrá zanedbateľnú rolu.
Zároveň, opäť platí, že takto sa celá výuka zrýchli a neodradí ťa to zbytočne od učenia sa ďalších slovíčiek.

Simulácie konverzácií

Ako sa hovorí: ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Simulácie konverzácii sú bezpečným a psychologicky nenáročným nástrojom pomocou ktorého sa vieš pripraviť na instantnosť "live" konverzácii.
Pri simuláciách konverzácií máš viac času si pripraviť a premyslieť vetu, čím postupne získavaš sebavedomie tvoriť viac a viac viet či súvetí. Ideálne je zamerať sa na začiatku na tebou preferované témy, o ktorých máš viac vedomostí. Tým pádom sa ti bude ľahšie tvoriť obsah tvojich viet.
Opäť z našich skúseností vieme, že častá aplikácia simulácií konverzácií vedie postupne k vyššej plynulosti pri jazykovom prejave. Na internete existuje mnoho zdrojov, pomocou ktorých si môžeš vyhľadať témy, obsahujúce otázky, na ktoré následne môžeš vytvárať odpovede.
Prípadne, ak sa rozhodneš pre kurz v našej agentúre FLUENCY, máme pre teba pripravené naše vlastné interaktívne simulácie rozhovorov na tvoje obľúbené témy.

Odporúčame ti tiež článok:

🗞️ Výuková aplikácia ANGLINO.EU
5 benetifov, ktoré ti vie poskytnúť naša firemná aplikácia
ANGLINO.EU je zamerané na výuku anglickej slovnej zásoby. Poďme si predstaviť jeho hlavné výhody, ktoré (pravdepodobne) nenájdeš v iných apkách na výuku slovíčiek.